SETEM KURUMSAL

Baranyum, köklü geçmişi, vizyonu ve misyonu ile sektörün önde gelen firmalarından biridir. Faaliyet alanında her zaman yeniliklerin öncüsü olmuştur.

1979 yılında Saim ETEM tarafından Elazığ’da Ayşehan Tavukçuluk adı ile yumurta üretim tesisi kurulmuş ve sektördeki faaliyetlere başlanmıştır.

BİM, Migros, Carrefour, Metro, Gima vb. ulusal firmalarla uzun süre çalışılmış 2009 yılında ambalaj ve makine sektöründe de faaliyet göstermeye başlanmıştır. Ağırlıklı olarak PET-PVC (15’li, 10’lu, 6’lı olarak) yumurta viyolü üretimi ve satışı yapılmaktadır.

Gıda sektöründeki faaliyetlerine devam eden baranyum tecrübeleri doğrultusunda ısı ile vakumlama (shrinkleme) yöntemi ile yapılan ambalajlamanın getirdiği problemleri görmüş ve buna bir çözüm üretme arayışı içerisine girmiştir.

Bu anlayışla 2011 yılında başlanılan ve titizlikle yürütülen AR-GE çalışmalarının neticesinde ambalajlamada soğuk kenetleme teknolojisi geliştirilmiş ve SETEM Yumurta Paketleme Makinesi vücuda getirilmiştir. TPE (Türkiye Pateng Enstitüsü) tarafından korumaya alınan proje yumurta paketleme alanında piyasaya yepyeni bir boyut kazandırmıştır.

Bugün firmamız GIDA, AMBALAJ ve MAKİNE sektöründe kendine ait 1500m2‘lik kapalı alanda geniş servis ağı, deneyimli personeli ve 12 araçlık dağıtım filosu ve geniş ürün yelpazesi ile faaliyetlerine devam etmektedir.